646989038 info@metrofort.com

O nas

Metrofort

       Metrologia Fort, S.L. wykonująca pomiary od 2005 roku została założona w Vilanova i la Geltrú (Barcelona), jako firma rodzinna, będąca wynikiem bogatego doświadczenia w dziedzinie metrologii, skoncentrowana na świadczeniu usług pomiarowych z wykorzystaniem przenośnego sprzętu. Przez lata marka „Metrofort” zdobyła ugruntowaną pozycję na rynku, popartą profesjonalną i spersonalizowaną obsługą, która przekracza oczekiwania naszych klientów.

 

       Obecnie w Metrofort obsługujemy klientów w ponad 10 krajach z dynamicznym zespołem, starannie dobranym i przeszkolonym w zakresie wiedzy o metrologii, w trosce o naszych klientów i w obronie wartości, które reprezentowały nas przez 16 intensywnych lat.

       Dziś nasza firma w Vilanova i la Geltrú, nasze biura w Walencji, Valladolid, Rumunii i Polsce, a także należąca do grupy firma, NovaScan3D, świadcząca usługi skanowania i modelowania 3D są faktem.  Przyszłość musi być tworzona przez ciągłą i zaangażowaną pracę, obok naszych klientów.

Firma_CEO

Jordi Fort Comaposada

CEO Metrofort

Metrofort Polska

Mobilne usługi metrologii 3D

_

Oferujemy wysokiej jakości usługi, zapewniając szybką i zdecydowaną reakcję, niezbędne przygotowanie, aby sprostać oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów. Ta usługa to coś więcej niż tylko pomiar: Naszym celem jest przyczynienie się do Twojego SUKCESU.

Usługi

01

Pomiary narzędzi

      Pomiary i regulacja narzędzi geometrycznych, zarówno w zakresie produkcji jak i jakości, jest naszą usługą par excellence.

 

      Dzięki naszemu zaprogramowanemu systemowi pomiarowemu i szerokiej gamie przenośnych urządzeń pomiarowych 3D, mierzymy i regulujemy z dużą wydajnością i szybkością wszystkie rodzaje narzędzi w zakładach naszych klientów.

Wykorzystywany sprzęt i oprogramowanie:

02

Programowanie CMM

        Nasz zespół programistów oferuje zaawansowane rozwiązania programowania 3D w różnych programach i urządzeniach pomiarowych, niezależnie od tego, czy są to maszyny trójwymiarowe CMM, urządzenia ręczne czy przenośne, in-situ czy offline, pozwalając na skrócenie czasu produkcyjnego urządzeń i zapewniając szybką i niezawodną reakcję na wszelkie zmiany w protokołach.

      Wieloletnie doświadczenie naszych techników w metrologii 3D w wielu sektorach przemysłu, zapewnia najlepsze rozwiązania w programowaniu 3D.

Wykorzystywany sprzęt i oprogramowanie:

03

Pomiary wyrobów

        Pomiary części prototypowych lub końcowych do homologacji, zarówno pojedynczych jak i seryjnych, w zakładach naszych klientów, szybko i efektywnie, dzięki wszechstronności naszych urządzeń pomiarowych 3D: ramię polikartykularne i laser tracker.

        Porównanie punktów mierzonych na wyrobie z jego definicją nominalną, pozwala nam uzyskać raport wymiarowy z wykrytymi odchyłkami. Tego typu informacje są niezbędne dla naszych klientów, szczególnie w fazie projektowania i produkcji części przedseryjnych.

Wykorzystywany sprzęt i oprogramowanie:

04

Podstawy robotów

      Usługa kalibracji baz robotów w liniach produkcyjnych, dostosowanie się do protokołów Klienta oraz wygenerowanie niezbędnej dokumentacji pomiarowej, w celu kontroli wyników końcowych „na miejscu”.

    Kalibracja i ponowna kalibracja robota jest konieczna, aby zapewnić dokładność i wydajność linii produkcyjnej.

Wykorzystywany sprzęt i oprogramowanie:

05

Wyznaczanie layoutu

       Oferujemy maksymalną skuteczność w wyznaczaniu layoutu dużych powierzchni przemysłowych, gdzie szczegółowo i z dużą precyzją odwzorowujemy na gruncie punkty określone przez Klienta.

       Dzięki naszym długodystansowym urządzeniom pomiarowym możemy mierzyć wstępne ustawienie maszyn, narzędzi i robotów na linii produkcyjnej przed przeniesieniem, aby zapewnić geometrię w nowej lokalizacji.

Wykorzystywany sprzęt i oprogramowanie:

06

Maszyny przemysłowe

       Wyroby z problemami geometrycznymi mogą być spowodowane przez źle wyregulowane obrabiarki i systemy przemysłowe.

        Dzięki naszym ramionom pomiarowym i laserowym systemom pomiarowym, dostosowujemy i pomagamy poprawić wydajność obrabiarek, CNC i przemysłowych systemów produkcyjnych, co znacznie zwiększa wydajność produkcji, poprawia terminy dostaw i obniża koszty.

Wykorzystywany sprzęt i oprogramowanie:

NovaScan3D

Specjaliści od skanowania i modelowania 3D

Fotogrametria pesebre
Novascan3D

Grupa Metrofort Spółka z o.o.

Scan AUTOMOCION
Scan llanta
Scan Forster
Scan Seu Manresa
Scan TREN
Scan motor

NovaScan3D

Specjaliści od skanowania i modelowania 3D

Grupa Metrofort Spółka z o.o.

Usługi

Kontrola i analiza wymiarowa

Analiza wymiarowa i kontrola wyrobów przemysłowych to kontrola jakości niezbędna w wielu dziedzinach przemysłu w celu sprawdzenia, czy dana część spełnia lub nie spełnia wymagań specyfikacji podczas procesu produkcyjnego.

Różnorodność sytuacji, z którymi zazwyczaj mamy do czynienia, zmusza nas do posiadania elastycznego sprzętu metrologicznego, dostosowującego się do różnych kształtów i rozmiarów obiektów. Nasze urządzenia pozwalają nam na pracę z obiektem lub bez kontaktu z nim, szybko rejestrując powierzchnię i geometrię części oraz porównując je z nominalnymi danymi CAD.

Inżynieria odwrotna (modelowanie 3D)

Usługa inżynierii odwrotnej polega na wygenerowaniu powierzchni obiektu z chmury punktów, stworzeniu cyfrowej repliki do postprocessingu, z którą możemy wyprodukować plik CAD 3D. Bryła ta, w trybie powierzchniowym lub bryła CAD w formacie standardowym, jest idealna do dalszej obróbki, generowania planów i wprowadzania modyfikacji.

Blok silnika z siatkiModelowanie bloku silnika

Przesuń pasek, aby zobaczyć porównanie

W przeciwieństwie do inspekcji wymiarowej lub modelowania powykonawczego, gdzie celem jest określenie odchyleń lub wad części lub konstrukcji, w inżynierii odwrotnej celem jest stworzenie bardzo wysokiej jakości modelu powierzchni CAD, gdzie siatki i chmury punktów są przekształcane w obiekty geometryczne. Aby wygenerować model, dane ze skanowania i dane z innych źródeł, takich jak pomiary skanowania lub rysunki 2D, mogą być łączone.

Skanowanie dalekiego zasięgu

Wykorzystując jedną z najbardziej zaawansowanych technologii na rynku, wykonujemy wielkoskalowe skany z wykorzystaniem chmury punktów, wychwytując wszystkie szczegóły rzeczywistości i przenosząc je na nasz ekran w łatwy i skuteczny sposób.

Wszechstronność tej techniki pozwala na jej zastosowanie w wielu branżach, gdzie wymagana jest precyzja i szczegółowość w dokumentacji 3D dużych obszarów.

Certyfikaty

Bureau Veritas poświadcza, że System Zarządzania Metrofort jest zgodny z wymaganiami normy: ISO 9001:2015

Kontakt

Siedziba główna

C/ Unió, 63, bajos

08800 Vilanova i la Geltrú

Barcelona – Hiszpania

Biuro: +34 93 816 09 15

Mobile:   +34 646 989 038

Oddział w Walencji

C/ Tramuntana

Pol. Ind. Juan Carlos I

46440 Almussafes

Valencia – Hiszpania

Mobile:   +34 659 209 984

Delegacja Valladolid

Av. Madrid 9  Of. 9B

Parque Empresarial Roche

47140 Laguna del Duero

Valladolid – Hiszpania

Mobile:   +34 600 524 906

Ingefort, SRL (Rumunia)

Str. Constantín Brancoveanu, 15

ap.2 400 – Cluj-Napoca

Rumania

Mobile:  +40 745 217 537

Metrofort Polska

50-028 Wroclaw

Polska

Mobile:  +48 600332393

Zapoznaj się z:

 • Polityka cookies
 • Polityka prywatności
 • Nota prawna

 

Usługi MTF

 • Regulacja oprzyrządowania
 • Pomiary produktów
 • Programowanie CMM
 • Kalibracja podstaw robotów.
 • Wytyczanie layoutu
 • Maszyny przemysłowy

Usługi NVS3D

Skany 3D:

 • Precyzyjne skanowanie
 • Skanowanie dalekiego zasięgu
 • Usługi z dronem
 • Fotogrametria
 • Virtual Tours / Renders

Inspekcja

Modelowanie 3D:

 • Precyzyjne
 • Duże struktury
 • BIM

Copyright © 2021  |  Metrologia Fort, SL

Servicios NVS3D

Escaneados 3D:

 • Escaneado de precisión
 • Escaneado de largo alcance
 • Servicios aéreos / dron
 • Fotogrametría
 • Virtual Tours / Renders

Inspección

Modelados 3D:

 • De precisión
 • Granes estructuras
 • BIM

Copyright © 2021  |  Metrologia Fort, SL

Zapoznaj się z:

 • Polityka cookies
 • Polityka prywatności
 • Nota prawna

 

Copyright © 2021  |  Metrologia Fort, SL

error: Contenido protegiido !!